El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Kepėme kūčiukus, darėme kalėdinius žibintus

Artėjant didžiausioms metų šventėms Veprių bendruomenės namuose vyko integruotos veiklos, kurių metu buvo gilinamasi į Kūčių bei Kalėdų papročius, tradicijas. Bendruomenės narės Janina Pečeliūnienė ir Laimutė Davidonienė mokė 1-10 kl. mokinius, kaip patiems pasigaminti tradicinį Kūčių patiekalą – kūčiukus. Edukacinės programos metu mokiniai sužinojo receptą, patys maišė, minkė tešlą, formavo kūčiukus.

Kol kūčiukai kepė, 1-4 kl. mokiniai pasidarė po kalėdinį žibintą, kurio edukaciją suorganizavo bendruomenės narė, Ukmergės kultūros centro Veprių filialo renginių organizatorė Rasa Šimonienė. Kiekvienas dalyvis savo pasigamintu žibintu galės papuošti namus.

Stanislovas Šikšnys 5-10 kl. mokiniams pasakojo, kaip Ukmergės krašte ruošiamas Kūčių patiekalas iš kviečių. Mokiniai galėjo pabandyti paruošti kviečius ir nugrūsti jų luobeles atsineštoje grūstuvėlėje arba piestelėje, kuriai apie 70 metų. Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Zita Bausienė supažindino su Kūčių vakaro burtais, spėjimais. Edukacinis renginys baigėsi arbatgėriu su kūčiukais.

V. Ramanauskienės, A. Medonienės nuotr.

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.