El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Užgavėnių šventė

Mokyklos mokiniai, Veprių ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtiniai bei mokytojai dalyvavo smagioje Užgavėnių šventėje ant Veprių piliakalnio. Po Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno, Veprių seniūnės Dalios Radzevičienės bei Veprių bendruomenės pirmininkės Aldonos Medonienės sveikinimų prasidėjo įdomios estafetės, rateliai, žaidimai, rungtys, kurias organizavo Ukmergės kultūros centro Veprių filialo renginių organizatorė Rasa Šimonienė.

Lašininio ir Kanapinio kova įprasmino šventę. Jėgas dvikovoje galėjo išbandyti visi norintys. Tačiau kad ir kaip kovėsi Lašininiai juos nugalėjo Kanapiniai. Grožėjomės Užgavėnių More, kuri baigiantis renginiui buvo sudeginta. Kartu su ja simboliškai sudegintas ir visas per metus susikaupęs blogis. Visi garsiai vijome žiemą iš kiemo, šokdami ir šaukdami budinome žemę iš žiemos miego tikėdami, kad greitai ateis pavasaris.

Renginio metu vaišinomės labai skaniais Veprių bendruomenės moterų iškeptais blynais, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje, o Lietuvoje ir tradicinis Užgavėnių valgis.

  1. Medonienės, Snieguolės Čerbienės nuotr.

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.