El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Velykinės edukacijos bendruomenės namuose

3, 5, 8 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėse integruotose etnokultūros veiklose - margučių marginimo vašku ir velykinio pyrago kepimo edukacijose Veprių bendruomenės namuose.

Bendruomenės narė Janina Pečeliūnienė vadovavo velykinio pyrago kepimui. Trečiokai pagal receptą maišė, plakė pyragą, supilstė į formas ir nunešė kepti į orkaitę. Kol pyragas kepė, Ukmergės kultūros centro Veprių filialo renginių organizatorė Rasa Šimonienė išvirtus kiaušinius mokė išmarginti vienu seniausiu marginimo būdu - vašku. Visiems buvo įdomu pasiruošti vašką, pašildyti jį bei adatėle marginti kiaušinius, susipažinti su įvairiais marginimo raštais. Padedant edukacijos vadovei bei Veprių bibliotekininkei Almai Aleknavičienei kiekvienas sukūrė savo margučiui raštą ir numargino. Įdomiausia buvo ištraukti margučius iš stiklinės su dažais. Visi jie buvo labai gražūs, įdomiai numarginti. Rasa Šimonienė parodė, kaip iškirpti iš kiaušinių dėklo ir susikurti šventinį dėkliuką margučiui. Namuose mokiniams beliko tik užbaigti dėkliuko dekoravimo darbus.

                 Kol baigė marginti kiaušinius, iškepė trečiokų pagamintas velykinis pyragas. Janina Pečeliūnienė dar parodė, kaip atrodo iš želė pagaminti kiaušiniai, papasakojo, kaip pasidaryti šią stalo puošmeną namuose ir pakvietė visus pasivaišinti iškepusiu pyragu, kuris buvo labai skanus ir visiems patiko.

A. Medonienės, A. Aleknavičienės nuotr.

 

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.