El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Paskaita apie erkes

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Vida Talutienė surengė paskaitą mokiniams apie erkių pavojų žmogaus sveikatai.     

                   Palengva šiltėjant orams, artėjant pavasariui specialistai įspėja apie erkių suaktyvėjimą. Kaip žinia, dažniausia erkių platinama liga – erkinis encefalitas, kuris gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo sveikata ir imtis visų galimų prevencijos priemonių. Neabejotina, pati efektyviausia priemonė, padedanti apsisaugoti – skiepai, kurie ypač rekomenduotini gyvenantiems didelės rizikos vietovėse ir  mėgstantiems laisvalaikį gamtoje.

                   Pastebima, kad žmonių sąmoningumas didėja, nes kasmet pasiskiepija vis didesnė populiacijos dalis. Preliminariais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis Lietuvoje 2020 m. pirma erkinio encefalito vakcinos doze buvo paskiepyta daugiau nei 31 tūkstantis vaikų iki 18 m. amžiaus ir  beveik 100 tūkstančių suaugusiųjų.    Nors skiepijimų apimtys ir auga, tačiau visgi kasmet registruojama apie 700 susirgimų erkiniu encefalitu. Siekiant apsaugoti save ir artimuosius derėtų pradėti skiepytis ankstyvą pavasarį kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo sezonas. Galima skiepytis pagal dvi schemas: įprastinę ir pagreitintą. Pirmoji atliekama įskiepijant dvi dozes 1–3 mėnesių intervalu, trečiosios ir sustiprinančiųjų dozių įskiepijimo intervalai gali būti skirtingi, jie priklauso nuo vakcinos gamintojo ir nurodomi vakcinos informaciniame lapelyje. Antroji, pagreitinta skiepijimų nuo erkinio encefalito schema taikoma prieš pat erkių aktyvumo sezoną ar jam jau prasidėjus. Ši schema įvairių gamintojų vakcinoms gali būti skirtinga, ji nurodoma vakcinos informaciniame lapelyje.

                    Jei suskubote pasiskiepyti, pirmiausia turite kreiptis į savo gydymo įstaigą, kur įvertinus sveikatos būklę, gydytojas išrašys siuntimą vakcinacijai.

      

    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė

 

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.