Ką darytum, jei vieną kartą tu sutiktum lokį? Tokį klausimą šiemet pateikė Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymų organizatoriai, pasiūlę temą „Gamta šiaurėje“ ir rekomendavę perskaityti ir aptarti knygą tokiu pat pavadinimu.
Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkė Laimutė Žentelienė susirinkusiems pradinių klasių mokiniams pirmiausiai papasakojo apie šiaurės šalių gamtą, parodė gamtovaizdžių. Mokiniai pasikartojo, kurios šalys vadinamos šiaurės šalimis, kokios yra šių šalių vėliavos. Taip pat mokiniai sužinojo, kad pasaulyje gyvena net 8 lokių rūšys.
Sekdami knygą „Jei sutiktum lokį“ ne tik klausėsi teksto, bet ir nagrinėjo iliustracijas, stengėsi įsiminti patarimus, kaip turėtume elgtis sutikę rudąjį ar baltąjį lokį. Geriausiai įsiminusiems atiteko prizai.
Kiekvienas lapkritis mokiniams padovanoja po neužmirštamą knygos šventę.