El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Įdomi netradicinė pamoka

Įdomi netradicinė pamoka

Kovo  9 d. Veprių pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai ir jų mokytoja Zita Bausienė  bei  šioje mokykloje besimokantys Siesikų gimnazijos IV b klasės mokiniai ir dailės mokytoja Laimutė Žentelienė lankėsi  tautodailininko Rimanto Zinkevičiaus sodyboje.

264

Čia vyko netradicinė integruota dailės ir tikybos pamoka “Tikybos atspindžiai tautodailėje“. Savo namuose šalia dirbtuvių, meistras įkūrė ir kuklų muziejų, kuriame sutalpinti širdžiai mieliausi medžio tvariniai. Menininkas  papasakojo ir  parodė, kaip iš medžio gimsta meno kūriniai. Meistro išdrožti angelai iš tamsaus seno ąžuolo keliauja po pasaulį, juos mielai perka. R. Zinkevičius lengvai modeliuoja savo drožinių formą, naudoja daug detalių, kartais įpindamas ornamentikos. Menininko gvildenamos temos - krikščioniškieji šventieji, įvairios mistinės būtybės – angelas, velnias; taip pat kaimo vaizdai, žmonių santykiai, literatūrinės temos. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo aukštaitiškoje  gryčioje įrengtą  darbų parodą bei  kieme esančias  skulptūras.

Tačiau pamoka nesibaigė apsilankymu menininko sodyboje: vėliau mokiniai Ukmergės kultūros centre aplankė  Giedros Purlytės tapybos parodą ,,AT Minties upė“. Visus sužavėjo spalvų ,,skambėjimas“ autorės darbuose.

                      Pamoka už mokyklos ribų, nors truko ilgiau negu tradicinė pamoka, niekam neprailgo.

Dailės vyr. mokytoja Laimutė Žentelienė

Tikybos mokytoja Zita Bausienė

 

184

 

188

 

192

 

194

 

211

 

222

 

224

 

242

 

247

 

258

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.