El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Mokiniai menininką Česlovą Lukenską pažįsta – jis mūsų mokykloje-daugiafunkciame centre veda ankstyvojo integruoto meninio ugdymo užsiėmimus pradinukams. Tačiau šįkart vykome pas patį menininką į jo sodybą, kuri vadinasi „Lukenskų namai“. Čia vyko integruotos socialinių mokslų, pasaulio pažinimo ir dailės bei tikybos pamokos.

2 ir 3 klasių mokiniai lankėsi Dainavoje įsikūrusiame Muzikos instrumentų muziejuje. Jau prie įėjimo smagia melodija pasitiko muziejaus įkūrėjas, muzikos instrumentų kolekcininkas ir restauratorius Stasys Ašmontas.

Birželio 10 – 14 dienomis 40 Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokinių dalyvavo dieninėje stovykloje „Mokas“, kurios veiklas pagal Vaikų užimtumo atostogų metu programą finansavo Ukmergės rajono savivaldybė.

eprių mokyklos daugiafunkcio centro pirmokai važiavo į ekskursiją į Vilnių ir patyrė kosminių nuotykių „Kosmoparke“. Pirmiausia įveikus juodąją skylę gidas trumpai supažindino su kosmonautikos istorija. Vaikai galėjo užuosti kaip kvepia mėnulis, pamatė tikrą meteoritą, išmatavo savo kūno svorį, bei sužinojo kokio amžiaus būtų, jei galėtų gyventi kitose planetose. Mažieji tyrinėtojai pasivaikščioję Jupiteryje ir pajutę jo didžiulę gravitaciją, apsilankė lakūnų mokykloje, kur skrydžių simuliatoriuje galėjo išmėginti „mirties kilpą“... O sėkmingai pabuvę virtualioje kelionėje po tarptautinę kosminę stotį savo kosminę kelionę pirmokai baigė kūrybinėse dirbtuvėse. Jose vaikai entuziastingai gamino kvepiančius, spalvotus ir blizgančius suvenyrus, kuriuos parsivežė namo. 
 

Birželio 1 d. mokykla dalyvavo Ukmergės miesto šventėje, kurios tema – „Mus jungiantys tiltai“. Šventėje ant pėsčiųjų tilto per Šventąją pristatėme sukurtus baltiškus ženklus, kūrėme baltišką juostą. Mokyklos šokėjai dalyvavo choreografinėje improvizacijoje „Jievaro tiltas“.

Birželio 14 -ąją dalyvavome Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos organizuotoje pilietinėje iniciatyvoje „Traukinys į nežinią“. Integruotų istorijos, dailės ir technologijų pamokų metu 5-8 kl. mokiniai prisiminė tremties laikotarpį, žiūrėjo ir aptarė dokumentinius filmus, iš kartono sukūrė simbolinį traukinį, kuris, kaip žmonių trėmimo, kančios bei netekčių simbolis, buvo atneštas prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“.  Čia vyko Gedulo ir Vilties dienos paminėjimas. Jame dalyvavo Veprių kultūros centras, bendruomenė, buvę tremtiniai. Renginio metu mokiniai skaitė tremtinių pavardes, klausėsi tremtinių pasakojimų, skaudžių išgyvenimų, kartu su kultūros centro ansambliu dainavo tremties dainas.

Gegužės 23 dienos popietę Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė sukvietė visus į tradicinę šeimos šventę. Žmonių sugužėjo pilna stovyklos salė. Be mokinių, mokytojų, tėvelių,
senelių, buvo pakviesti Veprių bei Sližių ikimokyklinio ugdymo skyrių auklėtiniai. Būsimieji pirmokai prisistatė, nudžiugino visus savo eilėmis ir nuotaikinga daina. Patys mažiausi skyrių auklėtiniai taip pat parodė, ką moka. Šventės metu skambėjo muzika, 1-8 klasių mokinių atliekamos dainos, eilės, pasakos, sukosi mokinių šokių rateliai. Šventėje dalyvavo ir daug aplodismentų sulaukė kolektyvas „Ąžuoluona“, kuriame šoka Užupio pagrindinės mokyklos ir mūsų mokyklos bendruomenės moterys (vadovė – Ramunė Radzevičienė). Mokinių ir moterų šokių kolektyvai - būsimos dainų šventės dalyviai, todėl jau dabar galėjome susipažinti su šventės repertuaru.

Veprių krašto muziejuje vyko integruota lietuvių k. ir istorijos pamoka 6 kl. Kadangi šįmet minime Veprių vardo 640-metį, muziejininkas Viktoras Žentelis pristatydamas svarbesnius muziejaus eksponatus, įdomiai pasakojo apie Veprių dvarą, malūną, mokyklą, darbo įrankius, žymius žmones, kilusius iš Veprių, muziejaus įkūrėją Joną Žentelį. Mokiniai su įdomumu apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, išgirdo atsakymus į klausimus.

Puslapis 1 iš 4

Mes naudojame slapukus
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.