El. paštas          info@vepriumdc.lt +370 340 41290 Šventosios g. 18, LT-20283 Vepriai, Ukmergės r.

Muziejuje atskleidėme šventinę Kalėdų dvasią

Mokyklos kraštotyros būrelio nariai, 5,6 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Atskleiskime šventinę Kalėdų dvasią“, kuri vyko Ukmergės kraštotyros muziejuje. Didžiausios metų šventės turi gilias etnokultūros tradicijas, apie kurias mokiniai sužinojo muziejuje. Edukacijos metu dalyviai susipažino su Advento, Kūčių, Kalėdų tradicijomis, burtais. Norintieji galėjo išmokti bei išsiburti naudojant vašką.

Visiems buvo įdomu sužinoti, kaip buvo puošiamos eglutės seniau, kokie patiekalai gaminami. Edukatorės pasiūlė susikurti papuošimų kalėdinei eglutei iš įvairios gamtinės medžiagos. Paprasti kankorėžiai, medžio žievės, riešutai, gilės, medžio šakelės kūrybingų vaikų rankose pavirto įdomiais eglutės papuošimais, kuriuos visi parsivežė į mokyklą. Po edukacinės programos mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti muziejaus erdves, kurios yra atsinaujinusios ir labai įdomios.

Sugrįžome muziejuje atskleidę šventinę Kalėdų dvasią, daug pamatę, sužinoję ir planuodami apsilankyti kitose muziejaus edukacijose.

A. Medonienės nuotr.